Nowy obrazDnia 7 kwietnia br. uczniowie klasy 3b i 3d wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji "Dzień Dziewczyn" połączonej z "Drzwiami Otwartymi" na Politechnice Poznańskiej, a konkretnie na jednym z jej wydziałów tj. na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania.
W ramach akcji wydział otworzył przed nami drzwi laboratoriów: Wirtualnej Rzeczywistości, Szybkiego Wytwarzania, Optroniki, Diagnostyki Systemów. Koło Naukowe Biomechaniczne Towarzystwo Studentów „Da Vinci” zorganizowało pokaz „Świat sportu oczami inżyniera”.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości, w którym uczniowie po nałożeniu hełmu wizyjnego mogli przenieść się do wirtualnego świata.

Podczas pokazu  „Świat sportu oczami inżyniera” dzięki systemowi do analizy ruchu BTS Smart, uczniowie mogli porównać prędkość swojego wykopu z największymi mistrzami piłki nożnej.
W Laboratorium Szybkiego Wytwarzania uczniowie mieli okazję zapoznać się ze skanowaniem 3D i drukiem 3D.
W Laboratorium Diagnostyki Systemów obejrzeli ciekawą prezentację na temat drgań, a w Laboratorium Optroniki zapoznali się z informacjami na temat metod optycznych w inżynierii i bioinżynierii.
Za zorganizowanie naszej wizyty dziękujemy pani mgr  Beacie Czerkas oraz studentkom WBMiZ  Michalinie, Zuzannie i Izie, które oprowadzały nas po uczelni.